Domů > GPS navigace do auta > Navigace GARMIN nüvi 205 - recenze

Navigace GARMIN nüvi 205 - recenze

Tento model navigace již v současné době není na trhu, protože se přestal prodávat koncem roku 2010. Je to ale první navigace GARMIN, která se mi dostala do ruky a mohl jsem ji testovat. Vzhledem k tomu že je to již výběhový model a navíc to ve své době byl základní model značky GARMIN, tak jsem od něj nečekal žádné zázraky.

Před testem navigace GARMIN nüvi 205 jsem testoval WAZE, což je navigace do mobilu, která je zdarma. Musím uznat, že i když v té době už byl tento GARMIN výběhovým modelem, tak to po zkušenosti s WAZE byla v mnohém příjemná změna. Nenabízí žádné nadstandardní funkce, ale vždy mě tato navigace spolehlivě dovedla na místo. Musím ale přiznat že mi několikrát přichystala nepříjemné překvapení.

Na této navigaci jsem se poprvé setkal s funkcí GARMIN EcoRoute. Nebudu se tím podrobně zabývat v tomto článku, protože tato navigace měla jen základ této funkce. Zmíním jen volbu nejúspornější trasy, která k této funkci patří. Těšil jsem se že to bude rozumný kompromis mezi nejrychlejší trasou, která někdy vede velkou oklikou, a mezi nejkratší trasou, která naopak někdy vede těmi nejhoršími silnicemi. Tato funkce ale mé očekávání nesplnila, protože mě většinou vedla ještě horšími cestami než když jsem volil nejkratší trasu. Dokonce mě několikrát provedla i polní cestou. Musím ale uznat, že všechny cesty, kudy mě vedla byly běžným osobním autem sjízdné. Ten kdo má drahé Ferrari nebo Porshe asi nebude používat nejlevnější typ GARMIN.

garmin_205/polni-cesta-do-clanku-2.jpg

Největší překvapení mi ale jednou přichystala při volbě nejrychlejší trasy a navíc v místech, kde to dobře znám. Několikrát mě na jedné trase chtěla vést na úzkou cestu, o které jsem nevěděl, kam vede. Jednou, když jsem měl více času, jsem se rozhhodl navigaci poslechnout. Úzká a rozbitá asfaltová cesta postupně přešla v polní cestu, která se sice projet dala, ale nebylo to rychlejší ani kratší. Navigace s ní počítala jako s mormální silnicí a protože vedla okolo obce, tak ji vyhodnotila jako nejrychlejší trasu. To je však vyjímka, protože jinak je volba nejrychlejší trasy v navigaci GARMIN nüvi 205 spolehlivá.

garmin_205/polni-cesta-2-do-clanku.jpg

Jsem přesvědčený, že nenáročným uživatelům tato navigace bude stačit. Pouze nedoporučuji experimentování s volbou trasy. Nejjistější je používání nejrychlejší trasy. Já jsem tuto navigaci používal ve spojení se systémem pro sledování aut, což přinášelo ještě další výhody. Nakonec jsem ale přešel na novější GARMIN nüvi 1310  LifeTime.

 

  • Anketa


  • Archiv  • Fotogalerie

    Garmin ecoRouteNavigace GARMIN nüvi 1310 LifeTimeEconomy Run 2012 – srovnání s jiným vozem než Škoda